S.S.S

Sık Sorulan Sorular

Araç rezervasyonunuzu, rezervasyon bölümünden ilgili seçimleri tamamladıktan sonra Visa/Mastercard/Amex kredi kartlarınızı kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de rezervasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Onaylı rezervasyonlarınızda, araç grubu değişikliği ya da ek hizmet ekleme gibi işlemler rerentcom.tr üzerinden yapılamamaktadır. Rezervasyonunda değişiklik yapmak isteyen misafirlerimizin çağrı merkezimize ya da ilgili ofisimize başvurmaları gerekir.

En kısa araç kiralama süresi 24 saattir. 1 günden (24 saat) kısa sürecek kiralamalarda günlük kira bedeli alınmaktadır.

Hayır, Visa/Mastercard kredi kartları dışında ödeme kabul edememekteyiz, banka kartı kabul edilmemektedir. Hiçbir satış kanalımızdan nakit, senet, debit kart ya da sanal kart ile araç rezervasyonu yapılamamaktadır

Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.

Hayır, araç kiralama işlemlerinde taksit uygulamamız bulunmamaktadır.

Kredi kartınızda biriken puanlarla araç kiralama yapılamamaktadır.

Provizyon (depozito), kiralamanın sona ermesinin akabinde; varsa ücretli karayolları ve köprü geçişleri, eksik yakıt, günlük km sınırı aşımı ve hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar yok ise provizyon ücretinin tamamı iadesi için misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Provizyon iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.

Misafirlerimizin seçimlerini yapmış oldukları ofislere, anlık olarak rezervasyon bilgileri iletilmektedir. İlgili ofisimize, rezervasyon bilgilerinizle gitmeniz yeterlidir. Yanınızda ehliyetinizi ve kredi kartınızı bulundurmanızı rica ederiz.

Aracın size teslim edildiğini gösteren teslim tutanağını imzalamadan önce; aracın kilometresini kontrol ediniz, varsa kusur ve hasarlarını yetkili arkadaşımızla birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz. Ayrıca, kiraladığınız aracın güvenlik donanımı ve aksesuarları ile ilgili yetkili arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

https://www.rerent.com.tr üzerinden rezervasyon numarınızı, e-posta adresinizi ve iptal sebebinizi girerek rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca, çağrı merkezimiz aracılığı ile de rezervasyon iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kiralama başlangıç tarih ve saatinden 24 saat öncesine kadar bildirilen iptallerde ücretsiz iade yapılır, Kiralama başlangıç tarih ve saatine 24 saat-1 saat arasında iletilen iptal bildirimlerinde 1 günlük kira bedeli tahsil edilerek geri kalan ücret iade edilir, Kiralama başlangıcına 1 saatten az zaman kaldı ise 2 günlük kira bedeli tahsil edilerek kalan ücret iade edilir. Haber verilmeksizin aracın alınmaması durumunda iade yapılmaz.

Rezervasyonunuzun ücret kesintisi olmadan iptal edilmesine olanak sağlar. Ayrıca aracı rezervasyon bitiş tarihinden önce iade ederseniz, yeniden hesaplanan kiralama ücreti sonrasındaki fazla tahsilat tarafınıza iade edilecektir.

Rezervasyon aşamasında iade için seçtiğiniz ofise araç ile gitmeniz yeterlidir.

Aracımızın arızalanması durumunda misafirlerimizin çağrı merkezi üzerinden yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi ve yardım temin edilmesi gerekmektedir. Arızalanan aracın yerine yeni araç temin edilecektir.

Aracın tamirde geçirdiği günler için masraflar misafirlerimize yansıtılmamaktadır. Ancak misafirlerimizin yürürlükte olan trafik yasa ve mevzuatlarına uymamasından meydana gelecek her türlü zarar, maddi ve manevi kayıplar misafirlerimiz tarafından karşılanır.

Araçlarımızda standart olarak kış lastiği bulunmamaktadır. Misafirlerimizin talep ettiği tarih aralığı ve araç grubunda kış lastiği bulunan araçlarımızın müsait olması durumunda kış lastikli araç tahsis edilebilir. Kış lastiği temini ücretli bir hizmetimizdir.

Filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik sigortası ve kaskosu bulunmaktadır.

Ferdi Kaza Sigortası, başınıza gelmesini istemediğimiz kazalar karşısında siz ve aileniz için maddi güvence oluşturur. Sürücü ve araç içindeki yolcuları sigorta limitleri dahilinde güvence altına alır

Tüm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonunda, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir.

Kiralama sözleşmesi, aracı kiralayan kişi ile yapılmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak, aracın tüm sigorta ve güvence şartlarında aracı kiralayan kişinin bilgileri yer almaktadır. Kira sözleşmesinde bilgileri olmayan bir kişinin sürücü olarak maddi ya da manevi hasarlı bir kazanın tarafı olması durumunda; tüm sigorta ve güvenceler geçersiz sayılır, hem aracı kiralayan hem de kazaya karışan kişiler kazadan sorumlu tutulur.